Tanečník a choreograf Dominik Vodička roztančí na májovkách Dobříš

24.04.2023

V posledních týdnech se Dobříší čím dál tím častěji rozeznívá písnička "Letní feat" kapely PEKAŘ a na různých místech ve městě můžete potkat skupiny tanečníků, které na ni tančí. Zpočátku to bylo překvapující a neobvyklé, ale dnes se už málokdo diví. 

Komunitní taneční projekt "ROZTANČÍME MĚSTO?" "ROZTANČÍME DOBŘÍŠ!" se dostal pomalu ale jistě do povědomí dobříšské veřejnosti, stejně tak jako taneční choreografie, kterou pro projekt vymyslel známý tanečník Dominik Vodička. Ten ji pak na workshopu 18. března naučil nás, partu ochotníků, tanečníků a cvičitelů, abychom ji šířili dál a naučili ji i vás, a všichni si ji mohli společně zatančit na Dobříšských májových slavnostech v sobotu 20. května od 17:55 hodin

Než se s Dominikem pustíme do společného tance, tak ho pro vás i trochu vyzpovídáme:-) 

Dominiku, první otázka, která většinu našich diváků a přátel napadne, zní, jak jste se dostal ke spolupráci s naším ochotnickým divadlem a co vás přivedlo k tomu, že jste se stal tváří a partnerem komunitního tanečního projektu na Dobříši? Přeci jen roztančit město je velká a odvážná ambice;-).

"Tak město Dobříš je pro mě srdcová záležitost a když jsem byl do projektu přizván od mojí klientky Helči, kterou učím právě tanec, tak jsem neváhal ani minutu. :) Tanec je krásný a má se sdílet. No a kde jinde než na Májových slavnostech? :)" 

Pocházíte z nedaleké vesnice, jako kluk jste chodil na dobříšskou základku a na Dobříši trávil dost času. Jaké to je, být zpátky na "místě činu" po tolika letech pro úspěšného mladého muže, který ve svém oboru patří ke špičkám a může se pyšnit takovým oceněním jako je cena Thálie a vítězstvím v prestižní taneční soutěži Stardance?

"Ano, tady vás malinko opravím. Pocházím z vesnice jménem Nečín, kam jsem chodil na základku a kde maminka stále žije. Na Dobříši jsem ale strávil opravdu hodně času. Rodiče tam měli obchod, mám tu prarodiče a jako malý jsem zde hrál tenis. Zrovna náměstí mám spojené také hlavně s autobusem, protože všechny cesty na trénink a na konzervatoř jsem absolvoval odtud. No a Májové slavnosti jsem snad nikdy nevynechal, naposledy loni jsme tam byli společně s Terkou Černochovou na jejím koncertě s Monkey Business. "

Jak se cítíte jako autor choreografie, jehož tanec tančí děti ve školkách, ve školách a v kroužcích, dospělí na oslavách narozenin, v tanečních a jiných příležitostech, společně pak s dětmi na zimáku, v parcích a stává se z něj první "oficiální" flashmob Dobříše? Byl to někdy Váš cíl nebo to tak prostě "vyplynulo"? Je pro Vás zájem o taneční projekt překvapením? 

"Už jednou jsem se podílel na podobné věci, a to byl flashmob k Mezinárodnímu dni tance. Sledovat jak vaši choreografii tančí celá česká taneční obec bylo opravdu neskutečné a jsem velmi rád, že se na tom mohu podílet znovu. Tentokrát však živě, ne jenom přes natočená videa."Dominiku, děkujeme za Váš čas a podporu projektu.  Těšíme se na Vás a na všechny, kteří se k nám přidají 20. května na májovkách! Začínáme v 17:55 hodin!

"Díky!"

K poděkování přidáváme také přání hodně úspěchů v další řadě populární soutěže Stardance, která vypukne v říjnu 2023.

DIVADLO DRŽÍ PALCE!!!:-)Taneční projekt propaguje tanec jako zábavnou pohybovou aktivitu s pozitivním dopadem na zdraví, nejen to fyzické ale i na pocit pohody a vnímání sebe sama. Můžete s tímto souhlasit i jako profesionál, který  tolik času protančí? Stále Vás tanec baví? 

"Tanec je lék snad na všechno, v dnešní těžší době bych ho doporučil opravdu všem. Není to jen forma příjemného fitness tréninku, ale je to možnost, jak se osobně rozvíjet a jak si vyčistit hlavu. Já tanec miluju a milovat ho budu, je to životní styl. Největší sebenaplnění cítím, když vidím klienty, jak prochází díky tanci osobní transformací."

Víme, že před měsícem pro Vás začal úplně "nový tanec" kolem Vašeho malého syna. Čím Vás talentovaného tanečníka překvapil;-)?

"Můj syn mě překvapuje každým dnem. Je neskutečné, že je člověk schopen stvořit něco tak dokonalého. Můj život už je tu jen pro něj a doufám, že budu pro něj tím nejlepším otcem."

Divadlo a tanec mají k sobě blízko a nám nedá se nezeptat, lákalo by Vás si zahrát? Třeba s námi ... v našem divadle?;-)

"Ano, to opravdu mají. Byl jsem v angažmá v divadle, takže tu nejtěžší formu nonverbálního hraní jsem si vyzkoušel. Minulý rok jsem si vyzkoušel i hraní v kratkém filmu, kde jsem poprvé měl dlouhé repliky. Věřím, že si čistou divadelní činohru ještě vyzkoušim. (Třeba i u vás) :) Rád bych zkusil i zpěv, ale člověk se bohužel nemůže naklonovat."